Popularne i niedrogie słuchawki dla graczy

27 stycznia 2023

Czasy, w których dźwięk w grach był na drugim lub trzecim planie zmieniły się bezpowrotnie. Najlepszym tego przykładem jest obecny e-sport – fabularne gry RPG, którym bliżej do filmu niżeli pustej rozrywki polegającej na wciskaniu guzików. To z jaką czułością oraz w jakiej jakości odbieramy dźwięki ma inne znaczenie w zależności od typu gracza komputerowego. Przedstawiamy najpopularniejsze modele słuchawek dla graczy w naszym sklepie internetowym.

Wygoda słuchawek na równi ze specyfikacją techniczną

Każdy z nas zaczynał od najtańszego modelu słuchawek komputerowych. Podobnie jak to miało miejsce z klawiaturą dla graczy czy pierwszymi myszkami do gamingu. Z czasem jednak zdajemy sobie sprawę, że wyższa cena oraz jakość akcesoriów komputerowych przekłada się na przyjemniejszą rozgrywkę oraz może zwiększyć nasze szanse na sukces w danym tytule. W co warto zainwestować, gdy decydujemy się na zakup pierwszych prawdziwych słuchawek dla graczy?

Na pewno należy kierować się wygodą użytkowania modelu na równi ze specyfikacją techniczną sprzętu. Wygląd zewnętrzny urządzenia mówi nam o jego typie a wyróżniamy między innymi: dokanałowe, otwarte, wokół uszne oraz zamknięte. Najpopularniejsze są typy dokanałowe, czyli małe wkładane do środka ucha „łezki” i zamknięte, duże zwykle posiadające piankę zabezpieczającą i zakrywającą całe ucho.

To jakie słuchawki do gier będą najwygodniejsze dla was zależy od indywidualnych preferencji. Niemniej jednak typ zamknięty najmniej męczy i daje najlepsze wygłuszenie.

Odkąd gry stały się sposobem na życie i zarabianie pieniędzy akcesoria i sprzęt komputerowy stał się bardzo zaawansowany. Nawet słuchawki do komputera zaczęły stanowić nieodłączny element wyposażenia profesjonalnego gracza. W grach takich jak Counter Strike niezwykle ważne jest nasłuchiwanie dźwięku poruszających się postaci. Wysokiej jakości sprzęt posiada system 5.1, czyli tak zwany dźwięk przestrzenny. To szczególnie ważna cecha przy grach wymagających usłyszenia przeciwnika czającego się za plecami.

Wysoki bass czy inne kwestie związane z czystą akustyką odczujecie dopiero przy mniej stresującej rozgrywce. Kolejną cechą, którą musi spełniać akcesorium dla graczy jest wygląd zewnętrzny. Atrakcyjne dla oka słuchawki Steelseries Sberia są polecane przez zawodników esportu na całym świecie. Oczywiście mają również bardzo dobrą specyfikację techniczną, ale wygląd i jakość wykonania robi swoje. Wbudowany mikrofon jest kwestią opcjonalną dla laika, ale dla profesjonalisty, to nieodłączny element dobrego zestawu słuchawkowego.

Polecane słuchawki dla grających – czas na zakupy?

Gdyby ktoś zapytał mnie gdzie kupić najlepsze akcesoria dla graczy, odpowiedziałbym, że w internecie. Na początku przejrzyj różne sklepy online w tym sprzedający słuchawki dla graczy sklep techsat24.pl i zorientuj się w asortymencie. Warto żeby sklep posiadał jak najwięcej informacji o modelu, który wystawia. Dzięki temu nie będziesz musiał wchodzić na stronę producenta. Popularne w ostatnim czasie wystawianie opinii o zakupionym towarze pozwoli wam zgromadzić dodatkowe informacje na temat produktu. A przynajmniej tych tańszych modeli słuchawek ponieważ drogie zwykle nie posiadają wad, które ukazałyby się w pierwszym roku od zakupu.
Podczas gry na komputerze ogromne znacznie nie ma nie tylko doskonała jakość obrazu czy też prędkość reakcji na to co dzieje się w grze, jaką osiąga się dzięki dobrej klawiaturze czy też myszce komputerowej. Na całokształt przyjemności z grania składa się również dobra jakość dźwięku, którą możemy osiągnąć dzięki doborowi odpowiednich słuchawek z których każda wyposażona jest również w mikrofon niezbędny podczas gdy w sieci.

Słuchawki Creative HS-800 Fatality Gaming

Ten model słuchawek jest wprost idealny dla każdego gracza. Ich zaletą jest przede wszystkim ogromna wygoda użytkowania zapewniona przede wszystkim dzięki wyściółce słuchawek wykonanej z weluru. Co ciekawe, właśnie z tego modelu słuchawek korzysta najbardziej znany gracz na świecie o imieniu Jonatan. Słuchawki zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o graczach komputerowych, nic więc dziwnego, że idealnie nadają się do tego celu.

Dzięki wspomnianej wyściółce słuchawek nie odczuwamy żadnego dyskomfortu podczas korzystania z nich nawet przez wiele godzin. Słuchawki posiadają duże zdolności do dopasowania się do wielkości oraz kształtu głowy każdego gracza. Mikrofon umieszczony przy słuchawkach doskonale zbiera dźwięk i przetwarza go w najwyższej jakości, redukując wszelkie szmery czy szumy. Nie musimy również ściągać słuchawek aby wyłączyć funkcję mikrofonu, wystarczy tylko nacisnąć przycisk i już możemy rozmawiać z mamą.