Smartwatch Overmax Touch 2.5 – test

15 lutego 2023

Rynek urządzeń mobilnych rośnie lawinowo od kilku lat. Przybywają nowe modele tabletów, smartfonów a ostatnio także smartwatchy – czyli modyfikacji tradycyjnego zegarka. Krajowa firma Overmax od niedawana ma w swojej ofercie nowy model takiego smart-zegarka Overmax Touch 2.5. Specjalnie dla was przygotowaliśmy test tego urządzenia.

Smartwatch Overmax Touch 2.5 wygląd

Nowy elektroniczny cyber zegarek Overmax Touch 2.5 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Ze srebrną i czarną bransoletą. Do obu wersji dołączone są dla miłośników elegancji i prestiżu dodatkowe skórzane paski. Tak więc w komplecie jest zawsze jeden metalowy w kolorze tarczy oraz drugi, dodatkowy skórzany. W wersji srebrnej występuje w kolorze brązowym, a w drugiej pasek jest czarny.

Koperta smartwatcha Overmax 2.5 jest metalowa, wykonana wyjątkowo starannie. Po prawej stronie znajduje się korona, która jest przyciskiem do włączania i cofania się do ekranu głównego. Na spodzie umieszczony został pulsometr, trzeba też zaznaczyć że spód urządzenia jest plastikowy, co jest dobrą wiadomością dla alergików. Z pewnością nie spowoduje uczulenia, nawet na zapoconej dłoni. W tej części umieszczono też złącze do ładowania. Warto dodać, że obudowa spełnia normy IP54 tak więc jest odporna na deszcz i zabezpieczona przed wnikaniem zbyt dużej ilości pyłu.
Overmax Touch 2.5 to tani smartwatch z okrągłą tarczą w rozmiarze 1.22 cala (około 31 mm). Wielkość jest naprawdę odpowiednia. Wydaje się duży, przynajmniej tak wygląda na pierwszy rzut oka. Niestety jego ekran jest obcięty u dołu dlatego, też spora część tarczy nie jest wyświetlana. Producent w tym miejscu umieścił przycisk dotykowy, konkretniej przycisk powrotu.

Zegarek mógłby być troszeczkę niższy, ale porównując z innymi nawet droższymi smartwatchami do około 1000 zł nie widać wyraźniej różnicy. Trzeba pochwalić firmę Overmax za wykonanie. Zegarek pod tym względem prezentuje się bardzo dobrze. Cieszy też odporność na czynniki zewnętrzne.

Smartwatch Overmax Touch 2.5 parametry

Zegarek Touch 2.5 posiada ekran w rozmiarze 1.22 o rozdzielczości 240×240 pikseli. Wyświetlacz wykonany w technologii IPS cechuje się szerokimi kątami widzenia. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek MT2502C-ARM7. Pamięć urządzenia jest stosunkowo niewielka bo tylko 128 MB. To bardzo niewiele, szczególnie że nie ma tu miejsca na dodatkową kartę pamięci. Tak więc nie ma mowy o wgrywaniu plików MP3 i bezpośrednim odsłuchu z urządzenia i wykorzystywanie go jako odtwarzacz plików audio czy video.

Zegarek posiada natomiast wiele przydatnych funkcji i udogodnień: interfejs Bluetooth 4.0, funkcja antilost, historia połączeń i książka adresowa, IP54, monitor snu, mikrofon, odbieranie i wykonywanie połączeń, powiadomienia wiadomości, pulsometr, wibracje.

Za zasilanie urządzenia odpowiada bateria o pojemności 300 Ah. Zegarek w trybie czuwania może wytrzymać około tygodnia, przy niezbyt intensywnym użytkowaniu bateria wystarcza na około 2 dni.

Smartwatch Overmax Touch 2.5 opinia

Nowe Smartwatche Overmax Touch warto polecić dla osób, które szukają solidnego zegarka w przystępnej, budżetowej cenie. Wiadomo, że pod względem parametrów technicznych nie są w stanie rywalizować ze znacznie droższymi modelami smartwatchy Samsung Gear, czy zegarkami sportowymi Garmin. Jeśli jesteś fanem takich urządzeń, a nie jesteś w stanie wyłożyć około 1000 zł na lepsze zegarki to jak najbardziej możesz rozważyć zakup Overmax Smartwatch 2.5. Nie powinieneś czuć się rozczarowany.