Jaką konsolę Sony kupić? – PS3 vs PS4

9 marca 2015

Na polskim rynku konsol od lat rywalizują dwie firmy – Sony z konsolami PlayStation oraz Microsoft z produktami oznaczonymi Xbox.   Szale rywalizacji przechylają się raz w jedna, raz w drugą stronę.

Ale wydaje się, że rok 2015 należeć będzie do firmy Sony – a wszystko to za sprawą udanego debiutu jej najnowszej konsoli Sony PS4. Jednocześnie japoński producent ustawił mocno poprzeczkę dla konkurencji  nie rezygnując ze sprzedaży jej poprzedniczki – wysłużonej konsoli Sony PS3.
I choć obydwa urządzenia znacznie się od siebie różnią. to wydaje się,że zamiast wzajemnie rywalizować to doskonale uzupełniają swoją ofertę.

Dlaczego warto kupić Sony PS3?

To co wyróżnia tą udaną konsolę do gier to przede wszystkim olbrzymia ilość i niska cena gier na Sony PS4 . I to właśnie ta cecha wysuwa konsolę Playstation 3 na prowadzenie. W dniu premiery konsoli PS4 było dostępnych na rynku tylko 16 gier na konsolę Playstation 4 . Jaką konsolę kupić? http://techsat24.pl/jaka-konsole-kupic-poradnik

Tymczasem na konsolę Playstation 3 w sklepach internetowych było dostępne ponad 750 pozycji gier na PS3. Konsole dla których dostępne jest więcej gier, oferują większy wybór użytkownikom. To także wskaźnik popularności konsoli. I tutaj PS3 przez dłuższy czas odnosić będzie zdecydowaną przewagę.

I nie rozwiąże tego problemu proste kopiowanie tytułów z PS3 na PS4 – bo nie jest to ani proste, ani technologicznie możliwe w każdym przypadku.

I choć dzisiaj w 2015 roku ilość tytułów gier na PS4 zdecydowanie wzrosła, jednak ich ceny pozostają nadal 2-3 krotnie wyższe od ceny gier na PS3.

 

Dlaczego warto kupić PS4?

Ponieważ zgodnie z deklaracja producenta jest to konsola „stworzona przez graczy dla graczy” .

Gwarantuje zarówno znakomite wrażenia z rozgrywki, a do tego umożliwia oglądanie filmów DVD czy BluRay oraz wspólną rozgrywkę poprzez internet.

PS 4 to zdaniem wielu potwór graficzny i tak jest w istocie. Sony postawiło na to, aby gry wczytywały się szybko i aby użytkownik miał możliwość natychmiastowych aktualizacji oprogramowania korzystając ze swojej sieci WiFi / LAN.

PS4 prezentuje się okazale i prawie we wszystkich aspektach przewyższa swojego konkurenta, czy będzie to szybkość pracy urządzenia czy jakość wyświetlanego obrazu.

Różnica jest kosmiczna, choć realizmowi gier z PS3 nic również nie można odmówić.

Obydwie konsole są dobrym wyborem dla graczy i dostępne w różnych cenach.

Jeśli chcemy się cieszyć niesamowitą grafiką i realizmem gier postawmy na Sony PS4 , jeśli naszym ograniczeniem jest budżet – nabywcy konsoli Sony PS3 nie będą się czuli również zawiedzeni.