Co kupić Xbox One czy Sony PS4?

22 kwietnia 2015

Co kupić Xbox One czy Sony PS4?

Firmy Sony i Microsoft konkurują ze sobą, już parę ładnych lat. Jedna i druga przedsiębiorca stanęła na najwyższym poziomie, co do stworzenia niesamowitych konsol, jak Xbox One i PlayStation 4. Jest wielu zwolenników oraz przeciwników danego sprzętu, nie ma się co dziwić, ponieważ trochę różnią się od siebie. Jaki sprzęt sobie dobrać, bo cena jest trochę różniąca się, co do jakości. Decyzja należy do nas, co chcemy sobie nabyć, a może lepiej kupić od razu dwie konsole?

W obydwu sprzętach moc obliczeniowa jest praktycznie taka sama. Jeśli chodzi o szybkość wyświetlenia się klatek na sekundę, czy samej szaty graficznej. Jednak są jakieś różnicę w tych maszynach.

Dodatkowe koszty

Na pewno cena za usługi sieci, które są oczywiście płatne w Xbox One. Czy właściwie będziemy w stanie wykupywać abonament. Akuratnie w PS4, tego nie ma. Łączymy się z Internetem i gramy niepostrzeżenie w co się chcę z innymi użytkownikami.

Kinect kontra kamera

Sony PlayStation 4 w kamerce Eye ma zamontowane dwie kamerki, które dają nam niesamowite wrażenia obrazu. Są w stanie obliczyć głębie i przetworzyć ją w trój wymiary obraz. Więcej posługujemy się kontrolerami Move w PS4, co na pewno nie służy małym dzieciom, które w każdej chwili, mogą rzucić urządzeniem wprost w telewizor.

Gry na Xbox One i PlayStation 4

Gier jest póki co zdecydowanie mało na obydwie konsole, ale jak już jakaś wyjdzie na tą wysoką technologię, cieszy się ogromną popularnością. Tytuły Naughty Dog, Uncharted, LittleBigPlanet wśród gier na Sony PS4   cieszą się wciąż niezmienną popularnością.

Xbox One czy PS4?

Można spekulować i porównywać oba sprzęty na różne sposoby. Decyzja należy tylko do nas samych. Najważniejsze jest popatrzeć na gry, które wychodzą pod konsole. Niektórych nie ma na jednej i na drugiej maszynie.