Jaką konsolę do gier kupić?

9 marca 2015

Na rynku konsol od lat rywalizują dwie firmy – Sony oraz Microsoft. Rywalizacja nie polega tylko na sporym nakładzie w reklamę, ale przede wszystkim na unowocześnianiu swojego flagowego produktu.

Rok 2015 nie różni się zbytnio od poprzednich, gdyż zarówno Sony w modelu Playstation 4  jak i Microsoft w Xbox One dopilnowali, aby ich konsole w niektórych aspektach górowały nad rywalami. Obydwa urządzenia znacznie się od siebie różnią.
Poniżej małe porównanie tych produktów i nasza opinia.

Czy kupić konsolę XBOX One?

Xbox to obecnie najpoważniejszy konkurent na rynku dla Sony. Niektórzy są zdania, że ta konsola jest lepsza od PlayStation 4 i w wielu aspektach mają oni rację.
Pierwszym ciekawym elementem jest pad, a właściwie pady. Zobacz też: https://4toys.pl/foteliki-samochodowe-caretero . Xbox postawił na innowacyjność w tej kwestii, dlatego nowy model One sterowany jest nieco inaczej, niż starsze wersje Xboxa. Pady są bardziej zaokrąglone, dobrze się trzymają w dłoniach, a specjalna powłoka nie pozwala palcom przyklejać się do urządzenia.

Kolejnym ciekawym aspektem jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań graficznych, gdzie postawiono na szybkość pamięci RAM. Xbox One jest urządzeniem bardzo szybkim i jak mało co nadaje się do najnowszych produkcji typu GTA 5 czy FIFA15.

 

Czy kupić konsolę Sony PlayStation 4?

Z Xbox One rywalizować może tylko Sony PlayStation 4.

Dlaczego PS4?  Ponieważ  gwarantuje znakomite wrażenia z rozgrywki, a do tego umożliwia oglądanie filmów na DVD czy BluRay.

Konsola Sony PS 4 to zdaniem wielu potwór graficzny i tak jest w istocie. Sony postawiło na to, aby gry wczytywały się szybko i aby użytkownik miał możliwość natychmiastowych aktualizacji oprogramowania korzystając ze swojej sieci WiFi / LAN.

 

Co jest lepsze?
Obydwie konsole są doskonałe i dostępne w podobnych cenach. Jeśli chcemy się cieszyć niesamowitą grafiką, warto wybrać XboX One, a jeśli szybkością pracy urządzenia – Sony PlayStation 4.