Najlepsze gry na Sony PS4 rok 2015

14 marca 2015

Najlepsze gry na Sony PS4

Sony PlayStation 4 to konsola dla tych graczy, którzy cenią sobie świetną grafikę oraz dużo emocji podczas rozgrywki. W ostatnich latach tworzono wiele rankingów na podstawie których oceniano, czy Sony PlayStation jest lepszą konsolą od  konsoli  Xbox One  i na odwrót. Naszym zdaniem takie porównania są pozbawione sensu, bo lepiej będzie porównać gry które są lepiej adaptowane przez jedną z tych konsol, niż same urządzenia. Poniżej nasza subiektywna lista najlepszych gier na konsolę Sony PS4.

Fifa 15 na PS4
1. FIFA 15 na PS4

 

Niektórzy uważają, że FIFA to produkt szyty na miarę pod PlayStation. Ma to związek z tym, że PS po prostu lepiej wyświetla niektóre detale w tej grze, czego nie możemy powiedzieć o Xbox. FIFA sprzedawana jest w stosunku 70-30% na konsole Sony Play Station. To ciekawe zjawisko, bo największy konkurent dla FIFY czyli Pro Evolution Soccer (Konami) dokładnie w takim samym procencie lepiej sprzedaje się na Xbox. Czy to zmowa producentów? Być może.

 

2. Need For Speed na PS4

 

Miłośnicy mocnych wrażeń, szybkich samochodów oraz groźnych kobiet muszą pokochać Need For Speed. Seria liczy sobie przeszło dekadę i do dzisiaj sprzedaje się znakomicie. Zdaniem graczy konsola PS4 to idealne urządzenie dla tej produkcji, gdyż w odróżnieniu od Xbox, pady PS nadążają za ruchami gracza, a bezprzewodowa kierownica działa tak, jak w prawdziwym samochodzie rajdowym.

 

3. Call of Duty na PS4

 

Popularny CoD wydawany był na konsole PS od samego początku swojego istnienia. Pomimo, że Xbox daje sobie radę z tą grą, to jednak sentyment pozostaje i aż 80% kopii (!) CoD sprzedaje się na platformę PlayStation 4.

 

4. Gry przeglądarkowe na PS4

 

Sony PlayStation to nie tylko doskonała konsola, ale też ciekawy komputer stacjonarny, który świetnie sobie radzi w trybie online i nie zacina (o ile prędkość łącza internetowego nie jest mniejsza od 2 MB/s). Gry przeglądarkowe na PS? Jak najbardziej!.

 

Sony PlayStation oferuje mnóstwo możliwości ale nie różni się od Xbox na tyle, by na przykładzie powyższych gier biec do sklepu i kupować produkt. Wszystko zależy od preferencji gracza, bo przecież nie każdy to maniak FIFY czy NFS.