Playstation 4 nowa konsola do gier

21 stycznia 2016

Każda nowinka jest gratką dla wielbicieli danej kategorii produktów. Miłośnicy konsol do gier już od miesięcy od chwili premiery wyczekują jej momentu, nie mogąc się doczekać, aż własnoręcznie przetestują to, o czym już szeroko się dyskutuje, zanim produkt trafi na sklepowe półki, a tym bardziej do rąk klientów.

Nie inaczej było z Playstation 4. Wyczekiwanie było tego warte, otrzymuje się bowiem sprzęt o faktycznie dobrej jakości, dopracowany i odpowiednio skonstruowany, aby zapewniał odpowiednią satysfakcję i przyjemność z korzystania z niego.

Sony Playstation 4 Pro – nowa konsola do gier jest dobrze zaprojektowane nie tylko dla samych graczy, ale i producentów gier. W tej konsoli znacznie bowiem uproszczono migrację gier pomiędzy samą konsolą a komputerem, dzięki czemu można przenosić gry znacznie łatwiej niż wcześniej.

Nowa konsola Playstation 4 – możliwości techniczne

Procesor zastosowany w Playstation 4 jest w pewnym stopniu zbieżny z tym wykorzystywanym w osobistym komputerze PC, ma on jednak ostrzejszy charakter, a jego wydajność dziewięciokrotnie przewyższa wydajność procesora stosowanego w Sony PS3.

Dodatkowo dysk twardy można dobierać pod względem wielkości do bardziej określonych potrzeb każdego gracza, dzięki wdrożeniu możliwości dokonywania samodzielnej wymiany dysku przez każdego z graczy.

Na jakość dźwięku dobrze wpływa zastąpienie wcześniejszego dźwięku 5.1 dźwiękiem cyfrowym 7.1, przy którym uzyskuje się korzystniejsze efekty, a odpowiednią jakość graficzną zapewnia karta graficzna Radeon, najmocniejsza z dostępnych, oraz obsługa DirectX 11.