Premiera konsoli Sony PS4 w Chinach opóźniona

15 marca 2015

Jak powszechnie wiadomo rynek konsoli do gier w Chinach był  zamknięty dla obu czołowych graczy jak Sony oraz Xbox już od długiego czasu. Tak więc obie nowe superkonsole czyli Sony Playstation 4 oraz Xbox One mają olbrzymi kłopot z zaistnieniem na tym olbrzymim rynku zbytu. Ale i to ma się wkrótce zmienić …..Niedawno rząd chiński poinformował świat o złagodzeniu restrykcji na wewnętrznym chińskim rynku dotyczących sprzedaży konsol co pozwoli na wprowadzenie do sprzedaży tych nowoczesnych urządzeń.

Szybko skorzystał z tego Microsoft – producent konsoli Xbox One, który szybciutko zadebiutował ze swoją konsolą na chińskim rynku i od momentu debiutu podbił serca graczy z Państwa Środka.

 

Sony natomiast zaplanowało debiut swojej konsoli PS4 na połowę stycznia 2015 roku, jednak szybko przełożyło ten termin na okres późniejszy uzasadniając to „czynnikami zewnętrznymi”.

Być może spowodowane to było ostrym stanowiskiem rządu chińskiego w sprawie konieczności otrzymania specjalnego zezwolenia na sprzedawane na rynku wewnętrznym gry na konsolę Sony PS4 przez producentów oprogramowania.

 

Byś może producent stara się nie dopuścić do sytuacji w której sama konsola Sony PS4 zadebiutuje na rynku, ale nie będzie można do niej dokupić odpowiedniej ilości gier?

Tak czy inaczej to właśnie Microsoft ze swym Xboxem One pozostaje liderem na tym trzecim co do wielkości światowym rynku graczy.