Jaką konsolę kupić Sony czy Xbox?

14 czerwca 2015

Na rynku konsol od lat rywalizują dwie firmy – Sony PlayStation oraz Microsoft Xbox. Rywalizacja nie polega tylko na sporym nakładzie w reklamę, ale przede wszystkim na unowocześnianiu swojego flagowego produktu. Rok 2015 nie różni się zbytnio od poprzednich, gdyż zarówno PS jak Xbox dopilnowali, aby ich konsole w niektórych aspektach górowały nad rywalami. Obydwa urządzenia znacznie się od siebie różnią. Poniżej małe porównanie tych produktów i nasza opinia.

Konsole XBOX One

Xbox One to obecnie najpoważniejszy konkurent na rynku dla Sony. Niektórzy są zdania, że ta konsola jest lepsza od PlayStation i w wielu aspektach mają oni rację. Pierwszym ciekawym elementem jest pad, a właściwie pady. Xbox postawił na innowacyjność w tej kwestii, dlatego nowy model One sterowany jest nieco inaczej, niż starsze wersje Xboxa. Pady są bardziej zaokrąglone, dobrze się trzymają w dłoniach, a specjalna powłoka nie pozwala palcom przyklejać się do urządzenia. Kolejnym ciekawym aspektem jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań graficznych, gdzie postawiono na szybkość pamięci RAM. Xbox One jest urządzeniem bardzo szybkim i jak mało co nadaje się do najnowszych produkcji typu GTA 5 czy FIFA15.

 

Konsole Sony PlayStation 4

Z konsolą Xbox One rywalizować może tylko Sony PlayStation 4. Dlaczego PS4?

PS 4 to zdaniem wielu potwór graficzny i tak jest w istocie. Sony postawiło na to, aby gry wczytywały się szybko i aby użytkownik miał możliwość natychmiastowych aktualizacji oprogramowania korzystając ze swojej sieci WiFi / LAN. PS4 prezentuje się okazale i w wielu aspektach przewyższa swojego konkurenta, ale nie będzie to szybkość pracy urządzenia. Podstawową różnicą jest głębia kolorów oraz system chmury, czyli zapisywanie gier w czasie rzeczywistym. PS radzi sobie z tym doskonale, dlatego gracze nie mogą narzekać na to, że w momencie chwilowego braku prądu, gra nie zostanie zapisana.

 

Co jest lepsze? Obydwie konsole są doskonałe i dostępne w podobnych cenach. Jeśli chcemy się cieszyć niesamowitą grafiką, warto wybrać Xbox One, a jeśli szybkością pracy urządzenia – Sony PlayStation 4.