Jak działa myszka laserowa dla gracza

26 sierpnia 2015

Podczas wyboru myszy gracze mają dylemat który rodzaj wybrać: laserowa czy optyczna? Teoretycznie nie ma to żadnego znaczenia jeśli zasoby naszego portfela są mierne, ale jeśli poważnie podchodzimy do tematyki gier komputerowych to powinniśmy się skupić na myszy laserowej, takiej z górnej półki.

Jak działa myszka laserowa dla gracza

Jak działa laser w myszce?

Mysz laserowa daje wrażenie (teoretycznie oraz praktycznie) bardziej precyzyjnych i płynnych ruchów. Dzieje się tak ze względu na wiązkę lasera, która odbijając się od powierzchni (mowa o podkładkach) wraca do sensora w myszce i dzięki temu możliwy jest ruch. Zwolennicy myszy optycznych uważają, że laserówki mają sens tylko wtedy, gdy wybierzemy drogi model. Niestety, ale to prawda. Zakup taniej myszy laserowej może być gorszym wyborem niż zakup optycznej za takie same pieniądze. Jeśli chcemy odczuwać przyjemność z gry, to szukając „laserówki” powinniśmy kierować swoją głowę ku górze – ku półkom z najlepszymi produktami.

Mysz laserowa na pewno daje więcej frajdy od optycznej. Wymaga korzystania z podkładki, ale to w zasadzie dotyczy każdego rodzaju myszy.

Zobacz także nowoczesne foteliki samochodowe dla Twojego dziecka!

Foteliki samochodowe Chicco