Tablet na prezent

3 sierpnia 2016

Tablet – doskonały prezent na święta

Tablety już od momentu pierwszej premiery na polskim rynku stały się ulubionym przez wielu z nas prezentem. Te zaawansowane technicznie i bajecznie kolorowe urządzenia mogą stać się niezastąpionym przyjacielem naszego syna czy córki podczas nauki , rozrywki, czy w kontaktach z otaczającym światem.
Ale wielu rodzicom zakup tableta w sklepie internetowym z tabletami  kojarzy się z bardzo znaczącym wydatkiem rzędu 1000 – 1500 złotych. Czy tak jest naprawdę?

Jaki tablet na prezent – ceny

W ofertach sklepów internetowych dostępne jest wiele tabletów. Wystarczy tylko przejrzeć ich witryny firmowe czy zapoznać się z oferta przesyłanych cyklicznie na naszą skrzynkę mailową ofert.

Popularne tablety PC

Tablet PC 2w1

Okaże się, że najtańsze 7 calowe tablety kupimy już w cenie około 200 złotych, te większe 10 calowe w przedziale 400 – 500 złotych, aż po najdroższe urządzenia Ipad spod znaku Apple czy tablety Samsung Galaxy na techsat24.pl/tablety-samsung-galaxy-sklep, których cena zbliża się do ceny dobrego laptopa średniej klasy.

Bardzo często kuszącą dla nas okazją może być zakup taniego, niefirmowego tableta podczas promocji, czy wyprzedaży w sklepie typu Biedronka czy Kaufland, ale należy być świadomym, że specyfikacja techniczna tych urządzeń jest naprawdę kiepska i zubożona w porównaniu z modelami dostępnymi w regularnej ofercie. I często nie wystarcza do zakładanych przez nas wcześniej celów i potrzeb.
A jego późniejsza rozbudowa czy modernizacja jest bardzo ograniczona (lub wręcz niemożliwa) lub kosztowna.

Tablet – doskonały prezent dla dziecka

Dzieci, a w szczególności nastolatkowie są zwolennikami zakupu jak najdroższego i najbardziej okazałego tabletu. Koniecznie wyposażonego w mocny procesor i całą masę dodatków.
Nie zawsze jednak taki zakup jest logicznie i ekonomicznie uzasadniony. Należy zweryfikować oczekiwania dziecka z faktycznymi jego potrzebami. I dopiero wtedy dokonać racjonalnego wyboru.
Trzeba zwrócić uwagę również na inne jego aspekty, jak możliwość jego uszkodzenia podczas eksploatacji, czy koszty ewentualnych napraw. Tak więc wybierając tablet z najwyższej półki rekomenduję zachować stosowny umiar.